Ana içeriğe atla

Building Internet of Things Nedir?

Building iot sistemleri

Kısa adı BIoT olan "Building Internet of Things" nesnelerin interneti çalışmalarının binalara uygulanmış halidir. Ev ve işyerleri olarak düşündüğümüzde geniş bir alana hitap etmektedir. Binalarda bulunan sensörlerin birbirleri ile konuşabilmesi,
binanın mobil cihazımız ile konuşması ve mobil cihazımız ile evimizdeki işyerimizdeki akıllı cihazların kumanda edilmesi artık bir hayli kolaylaşmıştır.
Evden çıktığımızda oturma odasında bulunan televizyon otomatik olarak kapanacak, hol lambaları kendini kapatacak. Kulağa hoş geliyor değil mi?
Aynı şekilde evimizden çıktığımızda garaj kapımızın da otomatik olarak açılması mükemmel olurdu. Bu ve bunun gibi bir çok senaryo nesnelerin interneti dünyasında mümkün hale geldi. 
Bütün bu veri trafiğinin takip edilmesi ve raporlanması işi için yıllardır klasik anlamda kullanılan yazılım çözümlerinin yetersiz geldiğini belirtmekte fayda var. Gerçek zamanlı işlem uygulamaları ve bu işlemlerin analiz edilerek enerji verimliliğini en üst noktaya taşıması istenilen çıktılar arasındadır.
Binalarınızın akıllanması dileğiyle...

Bu blogdaki popüler yayınlar

IoThook [iot] ile Raspberry Pi bağlantısı

IoThook ve IoT Nedir?
IoT Nedir?
Nesnelerin İnterneti IoT (internet of things) kavramı için geliştirilmiş olan IoThook u tanımaya başlamadan önce IoT yi anlamak gereklidir. Bunun için önce iot kavramını açıklayacağım.

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediğine hepimiz şahitlik ediyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir şey görelim, öğrenelim, duyalım. Teknoloji araştırmaları ilk olarak uzay  sanayisinde ikinci olarak savunma sanayinde ve üçüncü olarak endüstriyel uygulamalarda karşımıza çıkmaktadır.  

Android Things Nedir?

Android Things Nedir?
Android Things Google firmasının iot ekosistemi için geliştirmiş olduğu işletim sistemidir. Android Things ile IoT ekosisteminde bende varım diyen Google şu an basit ve güçlü adımlarla

IoT - Internet of Things Nedir?

_ __ __ __ (_)___ / /_/ /_ ____ ____ / /__ / / __ \/ __/ __ \/ __ \/ __ \/ //_/ / / /_/ / /_/ / / / /_/ / /_/ / ,< /_/\____/\__/_/ /_/\____/\____/_/|_|IoT - Internet of Things IoTHook - Nesnelerin İnterneti - Internet of Things Iot Web Servisi Nedir?
İnternetin yaygınlaşması Nesnelerin İnterneti (IOT) alanında