Ana içeriğe atla

Mosquitto broker

Mosquitto broker testleri için iothook da mqtt server çalıştırıyoruz. Broker a mesaj gönderebilir ve mesajlara abone olabilirsiniz. 
Mosquitto client ile
mesajlaşmak için;
Örnek Yayınlama: 
mosquitto_pub -h iothook.com -p 1883 -t "temp/random" -m "6" -u pub_user -P iothook_pub_user 
Örnek Abone Olma: 
mosquitto_sub -h iothook.com -p 1883 -t "temp/random" -u pub_user -P iothook_pub_user Python Paho kütüphanesi ile Mqtt publisher ve subscribe örneğini Github dan indirebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

IoThook [iot] ile Raspberry Pi bağlantısı

IoThook ve IoT Nedir?
IoT Nedir?
Nesnelerin İnterneti IoT (internet of things) kavramı için geliştirilmiş olan IoThook u tanımaya başlamadan önce IoT yi anlamak gereklidir. Bunun için önce iot kavramını açıklayacağım.

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediğine hepimiz şahitlik ediyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir şey görelim, öğrenelim, duyalım. Teknoloji araştırmaları ilk olarak uzay  sanayisinde ikinci olarak savunma sanayinde ve üçüncü olarak endüstriyel uygulamalarda karşımıza çıkmaktadır.  

Android Things Nedir?

Android Things Nedir?
Android Things Google firmasının iot ekosistemi için geliştirmiş olduğu işletim sistemidir. Android Things ile IoT ekosisteminde bende varım diyen Google şu an basit ve güçlü adımlarla

IoT - Internet of Things Nedir?

_ __ __ __ (_)___ / /_/ /_ ____ ____ / /__ / / __ \/ __/ __ \/ __ \/ __ \/ //_/ / / /_/ / /_/ / / / /_/ / /_/ / ,< /_/\____/\__/_/ /_/\____/\____/_/|_|IoT - Internet of Things IoTHook - Nesnelerin İnterneti - Internet of Things Iot Web Servisi Nedir?
İnternetin yaygınlaşması Nesnelerin İnterneti (IOT) alanında