Ana içeriğe atla

IoT (Internet of Things) Nesnelerin İnterneti ve Güvenlik

iot güvelik nasıl sağlanır

IoT (Internet of Things) Nesnelerin İnterneti ve Güvenlik

(IoT) Nesnelerin interneti ile gelişen teknoloji, geleceğin bilgisayar sistemlerinede yön vermeye devam ediyor. Sayıları hızlıca artan iot cihazlarına güvenli erişim
bu gelişmenin ne önemli konularında. IoT cihazlarında güvenlik nasıl olmalı?
Mevcut yapılarda dağıtılmış Bulut Bilişim (Cloud Computing) ortamında IoT özellikli cihazlar için hafif bir kimlik doğrulama protokolü kullanılmaktadır. Böyle büyük bir veri alanına (Big Data) sahip iot platformları için Bulut Bilişim alanında verileri istenildiğinde diğer iot cihazlar ile paylaşabilmeli, internete her az erişebilir durumda olmalı ve en basitinden kimlik doğrulama sistemleri ulaşılabiliyor olması gerekmektedir. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

IoThook [iot] ile Raspberry Pi bağlantısı

IoThook ve IoT Nedir?
IoT Nedir?
Nesnelerin İnterneti IoT (internet of things) kavramı için geliştirilmiş olan IoThook u tanımaya başlamadan önce IoT yi anlamak gereklidir. Bunun için önce iot kavramını açıklayacağım.

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediğine hepimiz şahitlik ediyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir şey görelim, öğrenelim, duyalım. Teknoloji araştırmaları ilk olarak uzay  sanayisinde ikinci olarak savunma sanayinde ve üçüncü olarak endüstriyel uygulamalarda karşımıza çıkmaktadır.  

Android Things Nedir?

Android Things Nedir?
Android Things Google firmasının iot ekosistemi için geliştirmiş olduğu işletim sistemidir. Android Things ile IoT ekosisteminde bende varım diyen Google şu an basit ve güçlü adımlarla

IoT - Internet of Things Nedir?

_ __ __ __ (_)___ / /_/ /_ ____ ____ / /__ / / __ \/ __/ __ \/ __ \/ __ \/ //_/ / / /_/ / /_/ / / / /_/ / /_/ / ,< /_/\____/\__/_/ /_/\____/\____/_/|_|IoT - Internet of Things IoTHook - Nesnelerin İnterneti - Internet of Things Iot Web Servisi Nedir?
İnternetin yaygınlaşması Nesnelerin İnterneti (IOT) alanında